Sent Pauli ne staje

Guido Burgstaller
Stefan Puchner/AP Images

Lider ne staje – fudbaleri Sent Paulija slavili su na gostovanju Nirnbergu, u 15. kolu popularne Cvajte (3:2).

Do sredine prvog poluvremena viđena su čak tri gola. Sent Pauli je preko Burgstalera u trećem i Pačarade u desetom minutu obezbedio dva gola prednosti. Smanjio je Geis na 1:2, da bi Džvigala, u 64. minutu, najavio trijumf gostiju. Konačnih 2:3 postavio je Šafler u 73. minutu.

Sent Pauli se učvrstio na vrhu sa 32 boda, sedmi Nirnberg ima 24.

Hamburger je sa 3:0 “isprašio” Ingolštad. Trijumf su golovima potpisali Alidu (13), Žata (39) i Vinchajmer (89).

Gol domaćina čuvao je Marko Johanson. HSV je peti sa 26 bodova, Ingolštad na poslednjem mestu ima šest.

Duel Paderborna i Hanze završen je bez pobednika (1:1). Poveli su gosti preko Rejna, izjednačio je Mišel, pred kraj meča, sa bele tačke.

Paderborn, na četvrtom mestu, ima 26 bodova. Hanza je 11. sa 18 poena.