Hernandes spasilac Milana

Serie A 13. dec 202022:49 > 23:29 4 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Milan je i dalje neporažen u Seriji A. Malo je nedostajalo da Parma bude kobna za Roso-nere, ali je višestrukog šampiona Evrope golom u prvom minutu nadoknade spasio dvostruki strelac Tio Hernandes za konačnih 2:2.

povezane vesti

Iznenađenje je najavio Hernani, koji je pogodio mrežu Donarume posle dodavanja Žervinja. Milan je u nastavku imao inicijativu, ali do kraja poluvremena i pored osam šuteva ka golu Parme nisu uspeli da izjednače. U 23. minutu poništen je gol Kastiljeha zbog ofsajda.

Stvari su za višestrukog šampiona Evrope postale još gore, kada je Kurtić na asistenciju Hernanija povisio na 2:0. Brzo je odreagovao Teo Hernandes, koji je dva minuta kasnije prepolovio prednost „mlekadžija“. Napadao je Milan do kraja, ali osim šanse Čalhanoglua, nisu bili blizu izjednačenju. Ipak sjajan šut Ernandesa u finišu doneo im je bod.

Treba da se napomene da su domaći tri puta pogodili prečku i jednom stativu i konačan ishod svakako je zadovoljio pravdu.

Posle 11. kola Milan ima 27 bodova, drugi je Inter sa 24, dok Napoli i Juventus imaju 23 boda. Parma je na 14. mestu sa 11 poena.