Milan pobeđuje i bez Ibrahimovića

Serie A 6. dec 202022:49 > 22:58 1 komentar
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Milan se ne zaustavlja. Roso-neri, i bez pomoći najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića, pobedili su Sampdoriju na gostovanju u Đenovi 2:1 i sačuvali pet bodova prednosti na čelu Serije A.

Ekipa višestrukog šampiona Evrope dominirala je u prvom poluvremenu. Imali su posed lopte preko 70 odsto, ali sve do 45. minuta nisu uspeli da nađu put do mreže Sampdorije. A onda je u nadoknadi Rebić skočio i glavom uputio loptu ka golu Đenovljana. Na putu je zakačila u ruku Janka, vezistu Sampdorije. Sudija je konsultovao VAR i dosuđen je penal, koji je rutinski realizovao Kesi.

Rebić je imao veliku ulogu i kod drugog gola Milana. Asistirao je Kastiljehu, koji se sjajno snašao u šesnaestercu i duplirao prednost u 77. minutu. Domaći su šest minuta preko Ekdala smanjili na 2:1 i uneli neizvesnost u finišu. Međutim, nije Sampdorija imala snage da dođe do izjednačenja.

Milan sada ima 26 bodova, pet više od gradskog rivala Intera, dok treće i četvrto mesto dele Napoli i Juventus sa 20 poena. U narednom kolu Milan dočekuje Parmu, dok će Sampdorija na teško gostovanje u Napulj.