Superliga Turske: Darušafaka ubedljiva protiv Bujukčekmedžea

Turkey TBL 10. nov 202120:23 > 20:25 0 komentara
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkaši Darušafake pobedili su ekipu Bujukčekmedže rezultatom 86:69 u utakmici elitne turske Superlige. Po četvrtinama 19:12, 20:17, 29:14, 18:26.

Domaćini su sasvim zasluženo slavili u malom istanbulskom derbiju. Bili su bolji tokom većeg dela utakmice, da bi gosti tek u poslednjoj četvrti ublažili poraz.

Istina, gosti su poveli, ali je Darušafaka na poluvremene otišla sa deset poena razlike (39:29), da bi nakon treće četvrtine otišla na +25! Kad su u poslednjoj četvrtini domaći košarkaši stigli do +34 naglo su stali na kočnicu i dozvolili rivalu na dođe do podnošljivog poraza od 17 koševa razlike – 86:69.

Darušafaku su do pobede predvodili Nejtan Buti sa 15, Doguš Ozdemiroglu 13 i Vejn Mekalof sa 11 poena. Najefikasniji na parketu bio je bek gostiju Berkaj Enes Taskiran sa 23 poena.

Nakon ove pobede Darušafaka je osma sa skorom 4-2, dok je Bujukčekmedže na 11. mestu sa tri pobede i četiri poraza.