Sabalenka i Kudermetova za pehar u Abu Dabiju

WTA 12. jan. 202112:53
Susan Mullane-USA TODAY Sports

Beloruskinja Arina Sabalenka i Ruskinja Veronika Kudermetova igraće u finalu turnira u Abu Dabiju, koji pripada seriji 500.

U prvom polufinalu Sabalenka je lako izašla na kraj sa Grkinjom Marijom Salakri 6:3, 6:2. U prvom setu, Beloruskinja je brzo stigla do 5:1. Uspela je Sakari da smanji na 5:3, ali je sigurnim servis gemom Sabalenka povela 1:0. U nastavku je sve rešeno u petom gemu u kojem je Sabalenka pri rezultata 2:2 brejknula rivalku. Posle toga je vezala još tri gema za prolaz u finale.

Marta Kostjuk je šansu protiv Kudermetove propustila u prvom setu. Vodila je mlada Ukrajinka 3:1, ali je onda usledio veliki pad u njenoj igri. Ruskinja je stigla do 5:3. Ipak Kostjuk se izborila za taj brejk u kojem je imala 6:5 i set loptu na svoj servis. Nije je iskoristila, Kudermetova je iskoristila treću priliku i stigla do prednosti od jednog seta.

U drugom delu obe igračice su se mučile sa početnim udarcem. Pri rezultatu 5:3 za Kudermetovu, Kostjuk je spasila dve meč lopte i smanjila na 5:4. Imala je servis za izjednačenje, ali nije uspela da iskoristi šansu. Ruskinja je realizovala petu šansu da dobije meč i stigne do odlučujećeg duela.