2 penala, 2 gola – Sosijedad samo bod ispred Atletika

Fudbal 30. nov. 202011:27 > 11:33
Real Sosijedad, Mikel Ojerzabal
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Real Sosijedada prekinuli su niz od šest uzastopnih pobeda u La ligi u u meču 11. kola na svom stadionu odigrali su nerešeno sa Viljarealom - 1:1.

Ekipa iz Baskije je ostala na prvom mestu sa 24 boda, jedan manje ima Atletiko Madrid, dok je Viljareal treći sa 20.

Žuta podmornica je povela u 6. minutu pogotkom Đerara Morena iz jedanaesterca. Bio je to šesti gol reprezentativca Španije u ligi u devetoj utakmici.

Real Sosijedad je izjednačio u 33. minutu takođe sa bele tačke. Odgovosnost je preuzeo Mikel Ojarzabal i preciznim udarcem, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Domaći tim je imao nešto više od igre (54%-46%), duplo više udaraca u okvit gola protivnika (4-2), ali u nastavku meča bilo je manje uzbuđenja nego u prvih 45 minuta.

Baskijci u sledećem kolu gostuju Alavesu, a Viljareal dočekuje Elće.