Fudbal 13. feb. 202121:11 > 22:40
Dušan Tadić
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U subotu su na programu bila četiri meča 22. kola holandske Eredivizije – vodeći Ajaks slavio je u Alemlu protiv Heraklesa, dok je PSV “kiksnuo” remiziravši sa Viteseom.

Ajaks je slavio 2:0 (1:0) na gostovanju protiv Heraklesa, a do vođstva je došao u 14. minutu preko Dejvija Klasena, kojem je asistirao Sebastijan Aler. U drugom poluvremenu Ajaks je duplirao prednost i postavio konačnih 2:0, a u građenju gola su učestvovala ista dvojica igrača – ovoga puta je Klasen bio asistent, a Aler egzekutor.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić kao kapiten je predvodio “Kopljanike” do 88. minuta, kada je zamenjen.

Ekipa Erika Ten Haga sada je na čelu tabele sa 53 boda – šest više u odnosu na prvog pratioca PSV, koji je igrao nerešeno sa Ado Den Hagom 2:2.

PSV je u 21. minutu preko Filipa Maksa promašio penal – šutirao je preko gola. U 27. minutu sledi kazna i Den Hag preko Adekanjea vodi sa 1:0. U 51. minutu Malen donosi izjednačenje PSV, a u 76. minutu i prednost. Ipak, u 90+3. minutu Kramer postavlja konačnih 2:2.

U narednom kolu Ajaks dočekuje Spartu iz Roterdama, dok će PSV u Ajndhovenu dočekati Vitese.

Groningen je na domaćem terenu sa 1:0 bio bolji od Zvolea, a strelac jedinog gola bio je Larsen u 16. minutu.

Fortuna Sitard je u Roterdamu nadigrala Spartu 2:1, a strelci za pobednika bili su Semedo i Polter, dok je Gravenberh postigao gol za poraženog domaćina.

Mečeve holandskog šampionata pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.