Altah i Salcburg prate Šturm

Austrija 29. okt. 201620:42 > 20:46
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Rajndorf Altaha i Salcburga ostvarili su pobede od po 1:0 u okviru 13. kola austrijske Bundeslige i nastavili poteru za vodećim Šturmom iz Graca.

Altah je slavio na gostovanju Sankt Peltenu sa 1:0 golom Patrika Solomona u 65. minutu za osmi trijumf ove sezone.

Klub iz pokrajine Forarlberg je zahvaljujući tom trijumfu ostao na drugom mestu tabele sa 26 bodova, tri manje od vodećeg Šturma, koji u nedelju gostuje Austriji u Beču. Sankt Pelten je, s druge strane, i dalje pretposlednji, deveti sa samo sedam bodova.

Salcburg je takođe upisao važnu pobedu, i to na svom terenu protiv Rida sa 1:0. Junak tog trijumfa bio je He-Čan Hvang, koji je postigao jedini gol na utakmici u 36. minutu.

Za Salcburg je to bila sedma pobeda, posle koje je ostao na bod iza Altaha, dok je Rid pao na sedmo mesto sa 14 bodova.

U ostalim subotnjim utakmicama, Volgsberger je sa 3:0 slavio protiv Metersburga, dok je Rapid iz Beča bio bolji od Admire u Marija Encersdorfu sa 2:1.

Poslednja utakmica kola, između Austrije i Šturma igra se u nedelju u 16.30, a možete da je pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 4.