Red Bul gazi redom – 20 mečeva bez poraza

Getty Images/Alexander Hassenstein

Fudbaleri Red Bul Salcburga savladali su Zankt Polten rezultatom 2:1 na gostovanju u okviru 30. kola austrijske Bundeslige, a iznenađenje je napravila ekipa Materzburga koja je u Gracu savladala Šturm sa 2:0.

Red Bul je na taj način nastavio impresivni niz od 20 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, a poslednji put su izgubili 27. novembra 2016. godine kada su u Bundesligi izgubili od ekipe Admire. Još impresivniji je podatak da su u spomenutom nizu od 20 mečeva bez poraza Crveni bikovi imali čak 19 pobeda, a jedini remi odigrao se takođe protiv Admire 11. marta tekuće godine.

Red Bul je u vođstvo doveo južnokorejski napadač Hi Čan Hvang u 11. minutu. Na početku drugog poluvremena na 2:0 povisio je Brazilac Vanderson, a konačan rezultat postavio je Lukas Turauer utešnim pogotkom u 81. minutu.

U poraženom timu Zankt Poltena čitav meč na terenu su proveli srpski internacionalac Daniel Petrović i bosanski defanzivac Adi Mehremić, dok je u timu Red Bula celu utakmicu odigrao hrvatski veznjak Josip Radošević koji je na početku meča dobio i žuti karton.

Matersburg je napravio veliko iznenađenje i povećao šanse za opstanak pobedom nad drugoplasiranim Šturmom iz Graca od 2:0 na gostovanju u drugom najvećem gradu Austrije.

Goste je u vođstvo doveo David Atanga u 18. minutu, pa je Šturm krenuo sa ofanzivom koju je održavao sve do kraja susreta. Ipak, u finišu utakmice igrači Materzburga uspeli su da postignu još jedan gol koji je bio delo napadača Patrika Burgera u sudijskoj nadoknadi vremena.

Šturm posle poraza ostaje na drugoj poziciji, ali je sada izjednačen sa ekipom Altaha, dok je Materzburg na 6 poena od mesta koje vodi u niži rang takmičenja iduće sezone.

Altah nije iskoristio kiks Šturma jer je remizirao bez golova u meču sa Admirom, a Rid nije uspeo da iskoristi veliku šansu da pobedi Volfzberger i pobegne sa dna tabele – igrali su nerešeno 1:1 na domaćem terenu.

Rid je u vođstvo doveo švajcarski internacionalac Orhan Ademi u 29. minutu, a u 76. priliku da stavi tačku na susret imao je defanzivac iz Mozambika Roni Markos, ali nije uspeo da iskoristi jedanaesterac.

Rid je kažnjen, jer je u 87. minutu Volfzberger izjednačio – turski defanzivac Ozgur Ozdemir postigao je autogol i postavio konačni rezultat od 1:1.

Rid ostaje poslednjeplasiran na tabeli sa sve većim šansama da ispadne iz lige, dok Volfzberger ima sedam poena više i nalazi se na lagodnoj sedmoj poziciji.

Pogledajte REZULTATE i TABELU austrijske Bundeslige.