LASK iznenadio i šampiona, remi u Salcburgu

Austrija 29. jul 201718:04 > 18:05
Getty Images/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Salcburga i LASK-a iz Linca remizirali su rezultatom 1:1 u utakmici koja je otvorila drugo kolo austrijske Bundeslige.

Favorizovani ‚Crveni bikovi‘ očekivano su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, što su i uspeli da materijalizuju u 42. minutu igre. Strelac je bio Hi-Čang Hvang, koji je iskoristio asistenciju Fredrika Gulbrandsena posle tiki-taka akcije koja je podsetila na vreme kada je Pep Gvardiola vodio Barselonu.

U nastavku meča, ‚crno-beli‘ iz Linca konačno su pružili konkretniji otpor aktuelnom šampionu, s obzirom na to da u prvih 45 minuta nisu uputili nijedan šut u okvir gola. Izjednačujući pogodak postigao je nekadašnji štoper Austrije iz Beča Kristijan Ramsebner u 56. minutu, posle kornera koji je izveo Aleksander Riman.

To je bio četvrti gol u novoj šampionskoj trci za goste, a zanimljivo je da su tri do sada postigli posle prekida. LASK je prošle sezone u Drugoj ligi postigao 30 golova na takav način, što je pokazatelj da su nastavili sa dobro oprobanim receptom po povratku u elitu posle šest godina.

LASK i Salcburg u ovom trenutku dele čelo tabele sa po četiri boda, a šampiona Austrije naredna utakmica čeka u sredu, kada igra sa Rijekom na gostovanju u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Lige šampiona. Prvi meč završen je rezultatom 1:1.