Šturm tera Austriju na dno, ubedljiva Admira

Austrija 30. jul 201720:30 > 20:47
Christian Hofer/Bongarts/Getty Images

U poslednjim mečevima drugog kola austrijske Bundeslige Šturm je u derbiju kola slavio u Beču protiv Austrije 3:2 i na taj način se osamio na liderskom mestu, dok je Admira bila ubedljiva protiv Altaha 4:1.

Austrija je statistički bila bolji tim na legendarnom stadionu Ernst Hapel. Imala je duplo veći posed lopte (66:34%) i šest šuteva više na gol protivnika, ali gosti su iskoristili svoje šanse i odneli vredne bodove. Gosti iz Graca došli su u vođstvo u 33. minutu preko Filipa Hušpeka, koji se odlično snašao u petercu posle odličnog centartšuta po zemlji sa leve strane. Na 2:0 je u 56. minutu povisio Peter Žulj, koji je sjajno ispratio odličnu akciju i krunisao mat u tri poteza. Isti igrač je pružio nadu domaćinu u 82. minutu da bi ipak mogao da izbegne poraz, pošto je posle kornera postigao autogol.

Ipak, velika greška odbrane i golmana domaće ekipe omogućili su Romanu Šmidu da se upiše u strelce u 86. minutu. Ipak, ni tada nije bilo sve rešeno, pošto je već u sledećem napadu Austrija iznudila penal koji je u gol pretvorio Rafael Holchauzer. Ali to nije bilo dovoljno čak ni za bod, tako da Austrija posle dva kola nema nijedan bod i nalazi se na deobi poslednjeg mesta sa Sent Poltenom i Volfsbergerom, dok je Šturm jedina ekipa sa dve pobede u prva dva kola.

U drugom meču Admia je došla do prve pobede, pošto je savladala Altah 4:1.