Salcburg jedva slomio Matersburg, prvenac St. Peltena

Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Fudbaleri Salcburga ostvarili su petu uzastopnu pobedu u austrijskom Bundesligi, trijumfom nad Matersburgom 2:0 u 17. kolu.

Šampion je do trijumfa stigao teže nego što se očekivalo, golovima u finišu meča. Najpre je Dabur u 87. slomio otpor gostiju, da bi Minamino u 90+2. postavio konačan rezultat.

Pobedu istim rezultatom ostvarila je i ekipa LASK, koja je u Lincu savladala Volfzberger. Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a trijumf je mogao biti i ubedljiviji da je LASK iskoristio penal u prvih 45 minuta igre.

Poslednjeplasirani Sankt Pelten je došao do prve pobede ove sezone, pošto je kod kuće bio bolji od Austrije 1:0, dok su u meču između Rapida i Altaha gosti došli do trijumfa golom Aignera iz penala u 90+1. minutu (2:1).