Salcburg posle osam godina trijumfovao kod kuće

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U nedeljnim mečevima prvog kola austrijske Bundeslige pobede su ostvarile ekipe Rapida, Salcburga i Sent Poltena.

Rapid je na startu 107. izdanja austrijskog šampionata ubedljivo slavio protiv Admire u gostima rezultatom 3:0.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu kada su se u listu strelaca upisali Murg u šestom, Ivan u 23 i Bolingoli-Mbombo u 44. minutu.

Salcburg je kod kuće nadigrao LASK sa 3:1 i to je prva bundesligaška pobeda Salcburga na domaćem terenu posle nešto više od osam godina.

Domaći tim je poveo u 22. minutu kada je golman Aleksandar Šlager postigao autogol.

Mrežu protivnika je dva puta zatresao Dabur u 31. i 38. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Ulman u 69. minutu, kada je bio precizan sa bele tačke.

U trećem meču dana Sent Polten je bio bolji od Volsfbergera sa 4:3.