Salcburg nastavio seriju, iznenađenje u Beču

Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images

Aktuelni šampion Austrije, ekipa Red Bul Salcburga slavila je na gostovanju Volfsbergeru sa 3:1 u 9. kolu Bundeslige.

Izabranicima Marka Rozea posao je u velikoj meri olakšao golman „vukova“ Aleksander Kofler koji je u 20. minutu zaradio direktno isključenje. Trener domaćeg tima Kristijan Ilcer izveo je iz igre vezistu Svena Špranglera, a priliku sa klupe dobio je rezervni čuvar mreže Kristijan Dobnik.

Posle prvog dela igre bez golova, u nastavku dvoboja „crveni bikovi“ su veoma brzo materijalizovali brojčanu prednost.

Zlatko Junuzović je u 47. minutu doneo prednost svom timu nakon asistencije Fredrika Guldbrandsena koji je samo osam minuta kasnije proigrao Munasa Dabura za 2:0.

U 72. minutu domaći fudbaleri postigli su počasni pogodak preko Divera Ordžila.

U nadoknadi vremena viđena su preostala dva gola, prvo je Dabur ponovo bio precizan u 94. minutu, a potom i Rajnhold Jabo samo 120 kasnije.

Za kraj treba istaći da je Salcburg upisao 14 bundesligaški okršaj u nizu protiv Volfsbergera na kojem nije doživeo neuspeh.

U preostala dva meča Admira je na svom terenu poražena od Altaha sa 4:2, dok je Santk Pelten iznenadio Rapid u Beču i slavio sa 2:0.