'Bikovi' protutnjali kroz Hartberg

Austrija 24. nov. 201819:17 > 19:18
Adam Pretty/Getty Images

Fudbaleri Salcburga ubedljivo su savladali Hartberg na gostovanju rezultatom 4:0 u okviru 15. kola Bundeslige.

‚Bikovi‘ su pred oko 5.000 navijača u Hartbergu proradili tek u prvom poluvremenu, kada su postigli sva četiri gola.

Šampion je do vođstva došao preko Dijadija Samasekua u 49. minutu, a zatim su u razmaku od pola sata strelci bili Hanes Volf, Ksaver Šlager i Zlatko Junuzović.

Salcburg na čelu tabele sada ima 41 bod, 15 više nego LASK, koji ima utakmicu manje. Hartberg je pao na šestu poziciju sa 21 bodom.

U preostalim subotnjim utakmicama, Austrija je savladala Admiru 2:1, dok su Volfsberger i Matersburg igrali 2:2.

Austrija je Admiri nanela četvrti poraz zaredom posle niza preokreta u Marija Encersdorfu, a domaći tim je sedmu utakmicu u nizu ostao bez trijumfa. Strelci za goste bili su Kevin Frisenbihler i Maksimilijan Saks, dok je na drugoj strani gol postigao Piri Soiri.

Volfberger je posle sat vremena vodio 2:0, ali je do kraja utakmice Matersburg uspeo da stigne do boda. Mario Lajtgeb i Nemanja Rnić su bili strelci za domaći tim, a remi gostima obezbedili su Patrik Salomon i Andreas Gruber.