Rapid siguran, Admira zakucala Vaker na dno

SK

Fudbaleri Rapida pobedili su Matersburg rezultatom 2:1 u derbiju plej-auta u okviru drugog dela sezone u austrijskoj Bundesligi.

Rapid je na svom „Alijanc stadionu“ trijumf obezbedio golovima u razmaku od sedam minuta. Domaći tim je poveo preko Kristofa Knasmilnera u 53. minutu, na asistenciju Tomasa Murga, koji se šest minuta kasnije i sam upisao u listu strelaca. Poraz gostiju u pretposlednjem minutu regularnog dela utakmice ublažio je Aloiz Heler.

Rapid na čelu plej-auta ima 22 boda, pet više od Matersburga, a prati ih Rajndorf, koji je kao gost savladao Hartberg golom Beriše u poslednjem minutu.

U jedinoj preostaloj subotnjoj utakmici, Admira je sa 3:1 savladala Vaker u Insbruku. Dvostruki strelac za tim iz Vakera bio je Saša Kalajdžić, a jedini preostali gol postigao je Marin Jakoliš. Počasni pogodak za domaći tim postigao je Danijele Gabrijele.

Armira je tim trijumfom napredovala do četvrte pozicije i sada ima 14 bodova, jedan više od Hartberga, dok je Vaker na začelju sa 11 bodova.