Gosti maksimalni u austrijskom plej-autu, Vaker visi

Matej Divizna/Getty Images

Fudbaleri Rajndorfa, Matersburga i Rapida ostvarili su trijumfe na gostujućim terenima u 27. kolu plej-auta austrijskog prvenstva.

Najubedljiviji je bio tim iz Altaha, koji je slavio protiv Vakera u Insbruku rezultatom 4:0. Rajndorf je trijumf obezbedio u poslednjih pola sata, postigavši sva četiri gola za 13 minuta. Strelci su redom bili Štefan Nuc, Kristijan Gebauer, Samjuel Oum Gvet i Mergim Beriša.

Rajndorf sada drži treće mesto u plej-autu sa 20 bodova, dok je Vaker na samom začelju sa 11.

Vodeći tim donjeg dela tabele Rapid slavio je protiv Hartberga 4:2 posle niza preokreta. Gosti su poveli u 14. minutu autogolom koji je postigao Rene Svete, a odgovor je usledio preko Rajka Repa. Rapid je utakmicu prelomio u drugom poluvremenu, postigavši tri gola zaredom, za koje su zaslužni bili Tomas Murg, Boli Bolingoli Mbombo i Andrija Pavlović. Poraz Hartberga, koji drži pretposlednje mesto sa dva boda više od Vakera, ublažio je David Kankola.

U jedinom preostalom meču dana, Matersburg je pobedio Admiru 2:0 golovima Martina Pušića iz penala i Renea Renera.