Rnićevi Vukovi ubedljivi, trijumf novajlije

Austrija 27. jul. 201919:01 > 19:03
John Thys/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Volfsbergera pobedili su Admiru na gostovanju u prvom kolu austrijske Bundeslige rezultatom 3:0. Trijumf na početku sezone ostvario je i novajlija u ligi Tirol nad Austrijom 3:1.

Najzaslužniji za tri boda Volfsbergera, za koji je Nemanja Rnić odigrao svih 90 minuta, bio je dvostruki strelac Vajsman.

Izraelski napadač pogađao je mrežu domaćina na BSFZ areni u 43. i 55. minutu, da bi konačan rezultat postavio Niangbo u 76.

U redovima poraženih, ceo meč odigrao je Marko Spasić.

Tirol je napravio iznenađenje pobedom nad Austrijom, a sve je počelo autogolom Serbesta u 33. minutu.

Posle pogodaka Valča 59. i Bučačera u 64. i vođstva domaćih od 3:0 pitanje pobednika je bilo rešeno. Jedini gol za goste dao Grunvald u 68.

U nedelju su na programu ostali mečevi prvog kola Bundeslige. Prethodno je u petak šampion Salcburg pobedio Rapid Beč na strani sa 2:0.