Devet golova u Salcburgu, 'Bikovi' deklasirali Hartberg

Austrija 14. sep. 201919:04 > 19:06
Trond Tandberg/Getty Images

Fudbaleri Salcburga ubedljivo su savladali Hartberg rezultatom 7:2 u sedmom kolu austrijske Bundeslige i tako upisali i sedmu pobedu od početka sezone.

‚Het-trik‘ za ‚Bikove‘ postigao je Erling Holand, koji je bio i asistent Masaji Okugavi i Petsonu Daki, kod njegovog prvog gola. Daka je do kraja utakmice još jednom zatresao mrežu gostujućeg tima, a preostali pogodak postigao je Andre Ramaljo. Aktuelni šampion je, inače, u poslednjih pet minuta tri puta zatresao mrežu Hartberga, a dva gola postigao je Holand. Mladi Norvežanin je u dosadašnjem delu sezone upisao devet golova u domaćem prvenstvu.

Na drugoj strani, Mihael Huber i Žodel Dosu su uspeli da nađu put do mreže Cicana Stankovića.

Salcburg je tako na četvrtoj utakmici zaredom postigao najmanje četiri pogotka, a prvi put ove sezone je došao do brojke od sedam. Ujedno je na 48. utakmici zaredom bez poraza na domaćem terenu.

‚Bikovi‘ na čelu tabele imaju 21 bod, a prati ga LASK sa 16, dok je Hartberg na petoj poziciji sa 11 bodova.

LASK je kao gost pobedio Šturm u Gracu sa 2:0 golovima Tomasa Gojgingera i Žoaa Klausa u razmaku od jednog minuta. U jedinoj preostaloj utakmici, Svarovski Tirol je sa 2:0 savladao Matersburg.