Het-trik Klausa na 23. rođendan, remi u derbiju

Andreas Schaad / Stringer

U derbi meču 21. kola austrijeske Bundeslige fudbaleri Šturma i Austrije su u Gracu podelili bodove odigravši rezultatom 1:1

Gostima je bio neophodan trijumf kako bi uoči poslednjeg kola ligaškog dela imali šansu da preskoče šestoplasirani Hartberg i plasiraju se u plej-of za titulu šampiona.

Potrebnu prednost gostima doneo je Sarkarija u 70. minutu, a u narednih nekoliko gosti su propustili dve zrele prilike da steknu ubedljiviju prednost uoči završnice meča. Kazna za promašaje stigla je u 88. minutu, kada je Bekim Balaj postavio konačnih 1:1.

U još jednoj zanimljivoj utakmici nedeljnog programa fudbaleri LASK-a nastavili su trijumfalni niz savladavši Hartberg rezultatom 5:1 posle potpunog preokreta.

Prvi su do prednosti stigli plavo-beli iz Hartberga zahvaljujući golu Kristijana Klema u šestom minutu.

Defanzivac gostiju pogodak je postigao uz dosta sreće jer je lopta na putu do gola pogodila kapitena LASK Ramsebnera i završila iza leđa Šlagera.

Prelomni momenat na meču viđen je u 32. minutu kada je David Kankola isključen iz igre posle drugog žutog kartona.

U nastavku meča, videli smo pravu definiciju reči ,,blickrig”.

Crno-beli iz Linca postgli su tri gola za samo deset minuta. Klaus je izjednačio u 51. minutu, potom Mihorl pogađa za preokret, a u 61. minutu Klaus povećava na 3:1. Do kraja meča, Samjuel Tete odlično izdanje posle asistencije kruniše i golom u 80. minutu, a konačnih 5:1 het-trikom na 23. rođendan postavlja Žoao Klaus, koji je na taj način stigao do osmog kola u tekućoj sezoni.