Salcburg na korak do titule, het-trik Dake (VIDEO)

REUTERS/Leonhard Foeger

Fudbaleri Salcburga slavili su na gostovanju Hartbergu sa ubedljivih 6:0, a meč je obeležio napadač gostiju Patson Daka koji je postigao tri gola.

Dvadesetjednogodišnji Zambijac je doneo prednost svom timu već u četvrtom minutu meča.

Tri minuta kasnije je Mvepu povisio na 2:0, a Daka se ponovo upisao u listu strelaca u 11. minutu.

Pre odlaska na pauzu upisao se i Koita golom u 40. minutu, za 4:0.

Daka je nastavio gde je stao u 46. minutu i tako kompletirao svoj het-trik. Napadaču iz Zambije je to 21. gol u Bundesligi ove sezone. Do sada je odigrao 1.291 minut u nemačkom prvenstvu, što znači da je u proseku postizao gol na 61.5 minuta. Zambijac je bio član Salcburgove generacije koja je 2017. godine osvojila omladinsku Ligu šampiona.

Konačnih 6:0 u Hartbergu postavio je Okafor u 90. minutu.

Volfsberger i LASK odigrali su nerešeno 3:3, a svih 90 minuta za domaći sastav odigrali su Miloš Jojić i Nemanja Rnić.

Ekipa LASK uzdrmana je i dalje zbog odluke tamošnjeg saveza da im oduzme 12 bodova zbog nepoštovanja protokola propisanih od Vlade Austrije i mera predostrožnosti tokom karantina i pandemije virusa korona. Naime, LASK je u tajnosti održavao grupne treninge, što će ih, sve je izvesnije, koštati titule, koja je praktično uručena Salcburgu.

U poslednjem meču dana Rapid je u Beči bio siguran protiv Šturma 4:0.