Het-trik mađarskog 'čuda', Rniću crveni pa preokret

REUTERS/Leonhard Foeger

Fudbaleri Salcburga, Hartberga i Rapida iz Beča ostvarili su pobede u mečevima 25. kola austrijske Bundelige, a interesantno je da su svi timovi do trijumfa došli na gostujućim terenima.

Aktuelni prvak Salcburg je u Gracu deklasirao Šturm rezultatom 5:1, a ponovo je blistao mađarski reprezentativac Dominik Soboslai koji je u prvom poluvremenu zabeležio het-trik.

Devetnaestogodišnji veznjak je golovima u 8. i 10. minutu najavio ubedljiv trijumf svog tima, Hirlander je u 16. smanjio na 1:2, da bi Daka pet minuta kasnije gostima ponovo obezbedio dva pogotka viška.

Šturm je ubrzo ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Spendhofera, a Soboslai je u 43. minutu i treći put pogodio za 4:1. U nastavku meča Hvang Hičan je postigao i peti gol za Salcburg.

Do kraja meča i defanzivac Šturma Donkor je morao ranije u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

Salcburg je prvi sa 33 boda, ispred Radipa koji ima sedam manje. Ekipa iz Beča je slavila na gostovanju LASK sa 1:0 golom Funtasa u 87. minutu.

Hartberg je bio bolji od Volfsbergera sa 4:2, a u 47. minutu kod vođstva domaćeg tima 2:1 zbog dva žuta kartona iskljulen je Nemanja Rnić.