Bikovi jurišaju ka novoj tituli, pao i LASK

Print screen/SK

Aktuelni šampion Austrije i lider Bundeslige Red Bul Salcburg savladao je LASK 3:1 i tako napravio značajan korak ka odbrani titule.

Bikovi su najzad pobedili ekipu iz Linca u prvenstvu posle više od godinu dana. Seriju golova otvorio je Mađar Soboslai u osmom minutu. Vezista koji je na meti nekolicine italijanskih klubova samo tri minuta kasnije asistirao je Daki za 2:0. Raguz je smanjio na 2:1. Ipak, ekipa iz Linca nije uspela da stigne do gola za izjednačenje, već ga je i primila do kraja, a strelac u 80. minutu bio je Valci. Red Bul je prvi sa 46 bodova, i ima sedam više od drugoplasiranog Rapida, a čak 14 od LASK.

Rapid je kod kuće savladao Volfsberger 2:1 i to golom Ulmana u 87. minutu. Prethodno je prvo Kitigava doveo Bečlije u vođstvo, dok je Vajsman doneo izjednačenje za Vukove, za koje je prvo poluvreme odigrao Miloš Jojić, dok je na drugoj strani Filip Stojković odigrao 69 minuta. Volfsberger je treći sa 23 boda.

U poslednjem meču doigravanja za šampiona Šturm je u gostima savladao Hartberg 2:1.