Drugi vezani remi Salcburga, poraz Rapida

REUTERS/Leonhard Foeger

Salcburg je upisao drugi vezani remi u prvenstvu, pošto je na svom terenu igrao rezultatom 2:2 protiv Volfsbergera.

Masaja Okugava je doveo domaći tim u 19. minutu, da bi u 71. Enok Mvepu duplirao prednost Salcburga.

Međutim, kada se očekivalo da lider na tabeli zabeleži 19. trijumf u sezoni, kapiten domaćih Andreas Ulmer u 80. minutu postigao je auto gol.

Samo četiri minuta kasnije, kapiten Vukova Mihael Lindl postavio je konačnih 2:2.

I pored remija, Salcburg je ostao na čelu tabele sa 38 bodova, dok je Volfsberger četvrti sa 25.

U istom terminu, Rapid je iznenađujuće pretpeo minimalan porez od Hartberga, kome je ceo plen doneo Dario Tadić.

Šesto kolo plej-ofa za titulu šampiona kompletirao je meč na kojem je LASK u gostima pobedio Šturm sa 2:0.

Odlučujući momenat viđen je u prvom poluvremenu kada je Bakim Belaj posle drugog žutog kartona isključen iz igre, a gosti su u sudijskoj nadoknadi poveli zahvaljujući Marku Ragužu koji je bio siguran sa penala.

U nastavku meča, crno-beli iz Graca ostali su bez još jednog igrača, posle drugog žutog kartona, Ajzaka Donkora. Konačan rezultat u 83. minutu postavio je Samjuel Tete na asistenciju Petera Mihorla.

Drugom pobedom u nizu LASK ostaje u konkurenciji za drugo mesto na tabeli i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Šturm ubedljivo na poslednjem mestu.