Austrija i Altah sve bliži baražu za Ligu Evrope

Joern Pollex/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Austrije iz Beča u gostima su pobedili poslednjeplasiranu Admiru rezultatom 2:0 i posle 29. kola učvrstili se na prvoj poziciji u Ligi za opstanak.

Strelci za tim iz prestonice bili su Fric u 11 i Monšejn iz penala u 50. minutu. Austrija je prva sa 38 bodova, dok pet manje ima Altah koji je remizirao sa Matersburgom 1:1.

Altah je na svom stadionu poveo u 3. minutu pogotkom Nusbaumera, a konačan rezultat već u 14. minutu postavio je Pušić.

U borbi za opstanak Sankt Pelten i Tirol su takođe podelili bodove – 1:1. Burke je u 44. minutu iz jedanaesterca doneo prednost domaćoj ekipi, a Dedić izjednačio u 83. Oba tima meč su završila sa igračem manje. Najpre je isključen Gorcel u 68. minutu iz Altaha, a pet minuta kasnije Soareš.

Iz lige za opstanak dva najbolja tima obezbediće baraž za plasman u Ligu Evrope, dok u niži rang ide samo jedna ekipa.