Tadić nosio Hartberg do važne pobede u Beču

Print screen/SK

U prvom finalnom meču baraža austrijske Bundeslige za popunu mestu za kvalifikacije za Ligu Evrope, HArtberg je na gostovanju u Beču pobedio Austriju 3:2.

Prvi gol na stadionu Đenerali arena viđen je već u 10. minutu kada je najefikasniji igrač plavo-belih Dario Tadić surovo kaznio neopreznost odbrane rivala.

Do kraja poluvremena nije bilo više golova, ali je utisak da je tim Markusa Šopa mogao da postigne još koji pogodak jer je Austrija imala samo jedan šut ka golu za 45 minuta.

U nastavku meča, ljubičasti su došli do izjednačenja preko Pihlera posle kornera koji je izveo Sarkarija u 56. minutu.

Međutim, radost Bečlija trajala je čitavih osam minuta jer je drugim golom na meču, a 19. u sezoni Tadić ponovo doveo goste u vođstvo. Golu je prethodila asistencija Rajka Repa i razočaravajuća reakcija odbrane na čelu sa Ebnerom i kapitenom Klajnom.

Igrač utakmice, Dario Tadić ponovo je učestvovao kod gola svog tima u 74. minutu a posle duplog pasa sa Žodeluom Dosuom koji se upisao u strelce.

Konačan rezultat postavio je mladi Kevin Vimer na dodavanje Demakua u 79. minutu.

Ovo je prva pobeda Hartberga protiv Austrije u jednom takmičarskom meču.

Revanš se igra u sredu od 20:30. Pravilo gola u gostima važi u baražu tako da je Hartberg odradio veliki deo posla. Pobednik baraža ide u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope.