Salcburg moćan i sa igračem manje

Michael Regan/Getty Images

Iako su od šestog minuta igrali bez isključenog Andrea Ramalja, Salcburg je na domaćem terenu savladao Altah 4:1 u drugom kolu austrijske Bundeslige.

REUTERS/Leonhard Foeger/Pool

Brojčanu prednost na terenu Altah je iskoristio u 33. minutu kada je mrežu Cicana Stankovića pogodio Tartaroti. Domaći su brzo odgovorili. Do kraja poluvremena, prvo je iz penala izjednačio Soboslaj, a onda je u 41. minutu Daka doveo Salcburg u vođstvo.

Koita je pogotkom na startu drugog dela u 46. minutu doneo austrijskom šampionu dva gola prednosti, a konačan rezultat postavio je Kristensen u 63. minutu. Posle dva kola, Salcburg je prvi na tabeli sa šest bodova i gol razlikom 7:2.

Preostala dva duela u subotu uveče završena su rezultatom 1:1. Šturm iz Graca je poveo protiv Rapida pogotkom Gorenca Stankovića u 52. minutu, a 17 minuta kasnije izjednačio je Demir. U duelu Tirola i LASK-a sve je rešeno u prvom poluvremenu. Domaće je u vođstvo doveo Fredriksen u petom minutu, a rezultat je poravnao Raguz iz penala u 39. minutu.