Pobeda Volfsbergera, Rnić 90, Joveljiću poluvreme

John Thys/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Sankt Peltena, Volfsbergera i Austrije iz Beča ostvarilis u pobede u nedeljnim utakmicama drugog kola austrijske Bundeslige.

Sankt Pelten je u gostima deklasirao ekipu Admire rezultatom 5:0, a sve je bilo jasno već posle prvog poluvremena.

Tanzmajr je u 3. minutu doneo prednost svom timu, potom je Šmit u 16. i 29. minutu pogodio mrežu rivala, da bi Luan u 40. postigao i četvrti pogodak. Konačan rezultat postavio je Hugi u 69. minutu.

Srpski internacionalac Aleksandar Ćirković odigrao je prvo poluvreme za Admiru.

Volfsberger je u gostima bio bolji od Hartberga 2:0. Golove su postigli Taferner u 55. i Vizinger u 60. minutu, a gosti su u poslenjih 20 minuta imali igrača više zbog isključenja Tijanija.

Iskusni Nemanja Rnić odigrao je ceo meč za Volfsberger, dok je Dejan Joveljivć zamenjen na poluvremenu.

Austrija je u Beču savladala Rid sa 2:1. Dvostruki strelac bio je Monšejn u 37. i 65. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Maudo autogolom u finišu meča.