Salcburg slavio na gostovanju Ridu

Austrija 26. sep. 202019:15 > 19:16
REUTERS/Leonhard Foeger

U utakmici trećeg kola austrijske Bundeslige, fudbaleri Salcburga savladali su Rid na gostovanju sa 3:1.

Ovo je bila šesta utakmica u nizu za Crvene bikove na kojoj su ostali neporaženi protiv starog rivala, a sada su učinak poboljšali na pet pobeda uz jedan remi.

Izabranici Džesija Marša poveli su u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Nemac Mergin Beriša iskoristio asistenciju kapitena Andreasa Ulmera. Beriši je to bio prvi gol u sezoni.

A već drugi, postigao je u 53. minutu posle velike greške defanzivca crno-zelenih Manuela Kerhea.

Do kraja utakmice, trener domaćih bacio je sve karte u napad, napravio svih pet promena i uspeo na taj način da unese neizvesnost u sam finiš utakmice, zahvaljujući golu koji su kreirali rezervisti, asistent Grubek i strelac Vizmajer.

Rid je upisao i 23. takmičarsku utakmicu na svom stadionu na kojoj je uspeo da postigne makar jedan gol.

Međutim, u dubokoj nadoknadi Petson Daka postavio je konačan rezultat i doneo novu pobedu aktuelnom šampionu.