Salcburg brojao do sedam

REUTERS/Leonhard Foeger

Salcburg nastavlja da rešeta mreže rivala u autrijskoj Bundesligi. Posle drugog uzastopnog plasmana u Ligu šampiona, prvak Austrije je u četvrtom kolu domaćeg šampionata savladao Hartberg rezultatom 7:1.

Strelci za domaću ekipu u prvom poluvremenu bili su Onguene u 15. i Valci u 25. minutu. Seriju golova nastavio je Koita u 47, a onda je na scenu stupio Daka, koji je pogodio u 70. i 79. minutu. Počasni gost za goste delo je Stefana Rakovica šest minuta pre kraja meča. Tačku su stavili Okafor iz penala u 88. minutu i Koita u drugom minutu nadoknade.

Prvi trijumf, posle tri remija, ostvario je i Šturm. Tim iz Graca je sa 4:0 dobio poslednjeplasirani Altah. Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu kada su pogađali Ljubić, Frisenbihler i Kiteišvili. Seriju golova zaključio je Jančer u 53. minutu.

Salcbrug je prvi na tabeli sa 12 bodova. Drugi je trenutno Sent Pelten sa pet bodova minusa .