Salcburg slomio Austriju u nastavku

Austrija 24. okt. 202019:07 > 19:09
Getty Images/Patrick Smith

U derbi meču petog kola austrijske Bundeslige fudbaleri Red Bul Salcburga sa 2:0 pobedili su Austriju na gostovanju u Beču.

U prvih 45 minuta na stadionu Đenerali arena nije viđena nijedna prava prilika, tačnije u spomenutom periodu igre nije upućen nijedan šut u okvir gola.

U drugom poluvremenu izabranici Džesija Marša zaigrali su znatno konkretnije, a terensku inicijativu krunisali su u 62. minutu, kada je Dominik Soboslai proigrao Mergima Berišu koji je glavom matirao Patrika Penca.

Do kraja utakmice trener Salcburga napravio je svih pet promena, a rezervista Petson Daka postavio je konačan rezultat u prvom minutu nadokande.

Nakon uvodnih pet kola, Salcburg ima savršen učinak, uz gol razliku 19:4, dok je Austrija pretpela drugi poraz i posle ovog meča ostaće na učinku od sedam bodova.

U preostala dva meča Altah je savladao Admiru sa 4:2, dok je Šturm savladao Rid u gostima 2:0.

U nedelju od 17 časova na SK 6, ispratićemo duel koji kompletira ovu rundu takmičenja, a snage će odmeriti Volfsberger i Rapid.