Rapid prati Salcburg

Austrija 1. nov. 202018:49 > 18:55
REUTERS/Lisi Niesner

Fudbaleri Rapida pobedili su Altah kod kuće u šestom kolu austrijske Bundeslige rezultatom 3:1.

Bečlije su rutinski ostvarile četvrti uzastopni trijumf. Knasmilner je doveo domaće u vođstvo u 22. minutu, Kitagava je povisio u 54, da bi sve dileme oko pobednika otklonio Ricmajer u 82. minutu. Počasni gol za goste dao je Štefel minut kasnije.

Ceo meč za pobednika odigrao je Filip Stojković.

Rapid nastavlja poteru za vodećim Salcburgom, aktuelnim šampionom. Ekipa iz Beča druga je na tabeli sa 16 bodova, dva manje od Bikova.

Altah je 10. sa četiri poena.

Volfsberger je istim rezultatom savladao Admiru na strani. Vukovi su pogocima Lindla iz penala u 12. i 23. stekli dvostruku prednost, pre nego što je Perec u 37. pogodio za 3:0.

Taj rezultat bio je aktuelan do 89. kada je srpski defanzivac Nemanja Rnić postigao autogol i ublažio poraz domaćina.

Dejan Joveljić za Volfsberger je igrao od 60. minuta.

Taj tim trenutno je sedmi na tabeli sa šest bodova. Admira je 11. sa četiri.

LASK je golovima Balića u šestom i Egeštajna u 90+1. trijumfovao protiv Šturma u Gracu rezultatom 2:0 i sa 13 bodova zauzima treće mesto na tabeli.