Rapid odoleo Salcburgu

Austrija 8. nov. 202019:00 > 19:07
REUTERS/Lisi Niesner

U derbiju sedmog kola austrijske Bundeslige Rapid i Salcburg su podelili bodove. Duel dve prvoplasirane ekipe okončan je rezultatom 1:1. Tim iz Beča je prekinuo seriju od šest vezanih trijumfa Salcburga od početka prvenstva.

Šampion je bio konkretniji  u prvom poluvremenu. Prednost im je golom u 29. minutu doneo napadač Seku Kiota. Nezadovoljan izdanjem svoje ekipe, trener domaćina je već posle 60 minuta zamenio četiri igrača. Među onima koji su ušli bio je i Erdžan Kara.

Pomenuti Kara je u 85. minutu pronašao Knasmulnera, koji je izjednačio rezultat. Domaći su bod apsolutno zaslužili jer su imali više šuteva i nijednog trenutak nisu ustuknuli pred favorizovanim rivalom. Filip Stojković, nekadašnji igrač Crvene zvezde nije bio u konkurenciji za sastav Rapida posle odlične partije protiv Dandalka u Ligi Evrope.

Na tabeli posle sedam kola Salcburg vodi sa 19 bodova, Rapid je na poziciji dva sa dva boda zaostatka. Treći je LASK sa 16 poena.