Rapid preorkretom do pobede i prvog mesta

Fudbaleri Rapida iz Beča jedini posle 3. kola austrijske Bundeslige imaju maksimalan učinak, ali su do trećeg trijumfa u sezoni stigli mnogo teško i posle preokreta, savladavši Volfsberger sa 2:1 na Ernst Hapel stadionu.

Gosti su poveli golom Vernicniga u 20. minutu, ali je lopta na putu ka golu zakačila jednog defanzivca domaćih. Na pauzu je Volfsberger otišao sa prednošću od jednog gola i sve do 66. minuta na semaforu je stajalo 0:1, a onda je na scenu stupio Florijan Kainc. On je prvo izjednačio na asistenciju Beriča, da bi u 81. minutu doneo pobedu svom timu.
Rapid ima devet bodova, čak +8 u odnosu na aktuelnog prvaka Salcburg, a prati ih Austrija sa sedam bodova. U sledećem kolu Rapid gostuje Austriji u velikog derbiju.