Altah pred ambisom

Štraus Altah
Wolf Eibner/Pressefoto EP_EER

Remijem u duelu sa Admirom (1:2), u 25. kolu Grupe za opstanak austrijske Bundeslige, fudbaleri Altaha dospeli su na prag ispadanja u niži rang.

Do boda su stigli u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaleri Admire imali su dva gola prednosti. Najpre je Nanizajamo, autogolom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, doveo goste u vođstvo. Početkom nastavka, Stefano Surdanović, udvostručio je prednost Admire. Smanjio je Monešin u 53, da bi u poslednjem minutu defanzivac Štraus postavio konačan rezultat – 2:2.

U ostala dva meča slavili su gosti.

Tirol je sa 1:0 pobedio Hartberg i obezbedio skok u mirniju zonu. Presudio je Ogrinec, golom na početku susreta, posle asistencije Šulca.

LASK je sa igračem manje položio oružje u duelu sa Ridom (0:2). Dugo će meč pamtiti Francuz, Janis Letar, tragičar meča u Lincu. Najpre je u četvrtom minutu postigao autogol, a potom u 13. dobio direktan crveni karton. Konačnih 0:2 postavio je Marsel Cigl u 19. minutu.

Ceo meč za Rid odigrao je Nikola Stošić.