Četiri asistencije Beriše za pobedu Salcburga u derbiju

Austrija 21. feb. 202119:09 > 19:48
REUTERS/Leonhard Foeger

U derbi meču koji je kompletirao 18. kolo austrijske Bundeslige, fudbaleri Salcburga savladali su bečki Rapid rezultatom 4:2, i sačuvali lidersku poziciju na tabeli.

Prelomni momenat u Mocartovom gradu desio se u 29. minutu kada je Taksiarhisu Funtasu poinšten gol zbog ofsajda. Već u narednom napadu usledila je surova kazna domaćih koji su poveli golom Petsona Dake.

U ulozi asistenta našao se Mergim Beriša. U nastavku meča tim Džesija Marša u veoma kratkom intervalu postigao je još dva gola.

Kao i kod prvog pogotka, ponovo su glavni akteri bili Daka i Beriša. U 64. minutu, Daka je iskoristio asistenciju nemačkog ofanzivca, a preslikan scenario viđen je samo šest minuta kasnije, kada je Daka stigao do het-trika i 16. gola u sezoni, čime je postao najefikasniji strelac lige.

U nadoknadi vremena postignuta su čak tri gola. Prvo je rezervista Rapida Lion Šuster smanjio na 3:1 u 91. minutu, da bi već u narednoj akciji rezervista Crvenih bikova Karim Adejemi uzvratio udarac. Zanimljivo da je i ovoga puta asistent bio Beriša, koji je tako završio meč sa čak četiri asistencije.

Do kraja utakmice, najbolji strelac Bečlija Erdžan Kara 10. golom u sezoni postavio je konačnih 4:2.

Ovim trijumfom Salcburg je povećao bodovnu razliku u odnosu na prvog pratioca i aktuelni šampion sada ima 43 boda, šest više u odnosu na Rapid.