Daka za radost Salcburga

REUTERS/Leonhard Foeger

Salcburg je u derbiju austrijske Bundeslige na gostovanju savladao LASK iz Linca 1:0 i učvrstio se na prvom mestu na tabeli.

Meč je rešen već u 13. minutu. Napadač Patson Daka ispratio je odličan centaršut Kristensen i pogodio mrežu LASK-a. Od tog trenutka domaćin je bio ravnopravan rival, ali ne preterano opasan u završnici. Mergim Beriša je u samom finišu prvog poluvremena propustio odličnu priliku da duplira prednost Salcburga.

Nije se slika mnogo promenila u drugom poluvremenu. Tim iz Linca je imao prividnu incijativu, dok je Salcburg čekao svoju priliku iz kontre. Kristensen je u 72. minut pogodio stativu i to je bilo sve vredno pomena u derbiju.

Branilac titule Salcburg ima sada 52 boda, osam više i meč više od drugoplasiranog Rapida iz Beča. LASK je ostao na trećoj poziciji sa 42 poena.