Dakin istorijski het-trik, Rapid brojao do osam!

Austrija 4. apr. 202118:53 > 19:001 komentar
REUTERS/Leonhard Foeger

Fudbaleri Salcburga pobedili su Šturm na svom terenu u 23. kolu austrijske Bundeslige rezultatom 3:1, uz het-trik Patsona Dake u uvodnih 11 minuta meča!

Napadač iz Zambije je za svega osam minuta upisao tri gola. Pogađao je mrežu u trećem, petom i 11. i tako ostvario najbrži het-trik u istoriji austrijskog fudbala.

Daka (22) došao je do 23 pogotka u Bundesligi i prvi je strelac takmičenja. U celokupnoj sezoni je dao 27 golova na 31 meču, uz osam asistencija, i nema dileme da će se predstojećeg leta evropski velikani otimati za njega.

Inače, Šturm je ublažio poraz preko Dantea u 13. minutu.

Salcburg je lider plej-ofa sa 29 bodova. Šturme je četvrti sa 19.

Prvi pratilac aktuelnog šampiona je ekipa Rapida iz Beča, koja je sa neverovatnih 8:1 dobila Volfsberger.

Bečlije su povele preko Funtasa u 22. minutu. U 29. je Volfsberger ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Lohošvilija, što je bila najava prave kanonade gostiju u nastavku.

Kara je povisio na 2:0 u 32, Rošer je u 39. smanjio zaostatak, da bi se u drugom poluvremenu čak šest puta zatresla mreža Vukova.

Ulman je bio precizan u 57, Funtas je u 58. i 61. kompletirao het-trik, Šercer je dao autogol u 70, potom je Demir pogodio u 78. i na kraju je viđen novi autogol Šercera u 84. za konačan rezultat.

Rapid ima 25 bodova. Volfsberger na šestoj poziciji ima 16.

Tirol je sa 2:0 dobio LASK pogocima Dedića u 48. i Rogelja u 59.