Gol i asistencija Joveljića, Salcburg odmiče

Austrija 7. mar. 202119:29
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Salcburga ubedljivo su pobedili Sankt Pelten 4:1 u 21. kolu austrijske Bundeslige, a zahvaljujući remiju Austrije u gradskom derbiju sa Rapidom (0:0) uvećali su prednost na vrhu tabele.

Aktuelni šampion ima 46 bodova, pet više od Austrije i sedam od trećeplasiranog LASK, koji je u subotu u gostima bio bolji od Atlaha 1:0.

Strelci za Salcburg bili su Daka u 18, Mvepu u 33, Aronson u 69. i Beriša u 90+4. minutu, dok su gosti poveli u 12. minutu pogotkom Buta.

Volfsberger je u gostima savladao Rid 4:0 i posle treće pobede u poslednje četiri utakmice ostali su na petoj poziciji sa 30 bodova. Rid je deseti sa 16.

Gosti su poveli u 9. minutu golom Vizingera na asistenciju srpskog napadača Dejana Joveljića, a Lendl je četiri minuta kasnije iz penala duplirao vođstvo i sa rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

Joveljić, koji je na pozajmici iz Ajntrahta, u 56. minutu kurniosao je dobru partiju i postigao deveti gol u sezoni, a u nadoknadi je Rošer, koji je zamenio mladog Srbina, i četvrti put matirao Sahin-Radlingera.