Hartberg iznenadio Austriju u Beču, LASK rutinski

Austrija 14. feb. 202118:58
fudbal crno-belo
Shutterstock, Inc

Odigrana su tri susreta 17. kola austrijske Bundeslige. Pobede su ostvarili LASK protiv Šturma 2:0 i Hartberg u Beču protiv Austrije 1:0, dok između Rida i Sent Peltena nije bilo pobednika.

U direktnom duelu za treće mesto LASK je na svom terenu savladao Šturm iz Graca 2:0. Vođstvo domaćinu doneo je Egštajn na samom isteku prvog poluvremena u 45. minutu. Konačnih 2:0 postavio je Husein Balić na asistenciju strelca prvog pogotka u 84. minutu. Ekipa iz Linca je treća na tabeli sa 33 boda, dva više od Šturma i četiri manje od drugoplasiranog Rapida, odnosno sedam manje od lidera Red Bul Salcburga.

Malo iznenađenje priredio je Hartberg pobedom u Beču nad Austrijom 1:0 a jedini gol postigao je Fleker u 22. minutu. Ovom pobedom Hartberg se izjednačio sa Austrijom na deobi sedmog mesta sa po 18 bodova i oba tima imaju šest bodova manje od Volfsbergera i Tirola, koji drže poslednja dva mesta koja vode u doigravanju za šampiona.

U preostalom duelu Rid i Sent Pelten igrali su 1:1.