Joveljić čuva Volfzberger

Dejan Joveljić
REUTERS/Leonhard Foeger

Pogodak Dejana Joveljića, sredinom prvog poluvremena, najavio je trijumf Volfzbergera, na gostovanju Sent Peltenu, u 15. kolu austrijske Bundeslige.

Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije pogodio je u 27, za konačnih 0:2 postarao se Lindl u 74. minutu.

Joveljić se na terenu zadržao prvih 65 minuta, u finišu je zaigrao i Nemanja Rnjić, nekadašnji učenik i prvotimac Partizana.

Bečka Austrija remizirala je sa Tirolom (2:2). Martel (7) i Pihler (87) pogađali su mrežu gostujućeg tima, na suprotnoj strani precizni su bili Fredriksen (61) i Behunek (85).

Rapid je u derbiju dana pobedio LASK u Lincu sa 2:1. Trijumf gostujućeg tima potpisali su Grahovac  (19) i Knasmilner (23), crno-beli su imali snage samo za izjednačenje, u režiji Holanda (21).

Rapid se učvrstio na drugom mestu, sa 33 boda, LASK je četvrti sa 27, Tirol peti sa 24, a Volfzberger šesti sa 21. Sedma Austrija sakupila je 18, osmi Sent Pelten 16 poena.