Joveljić precizan u pobedi Volfsbergera

Ostale lige - Fudbal 13. dec 202018:56 > 18:56 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

Dejan Joveljić nastavio je golgetersku seriju u dresu Volfsbergera u austrijskoj Bundesligi. Mladi reprezentativac Srbije postigao je prvi gol za svoj tim u pobedi protiv Austrije iz Beča 3:2.

Austrija je povela već u prvom minutu preko Turgemana, ali je Joveljić doneo izjednačenje 16 minuta kasnije. Perez je u 66. minutu postigao gol za preokret. Meč u egal je vratio Monšajn u 71. minutu. Tri boda domaćinu obezbedio je Lindl iz penala u trećem minutu nadokande.

povezane vesti

U derbiju dosadašnjeg šampionata Salcburg je posle preokreta pobedio LASK 3:1. Egeštajn je bio precizan za goste u 28. minutu. Daka u 55. i Beriška u 63. minutu obezbedili su bodove aktuelnom šampionu Austrije. Tačku je stavio Mvepu u nadoknadi vremena.

Ubedljiv poraz doživeo je na domaćem terenu Rapid iz Beča. Savladao ih je Tirol 3:0. Šneg i Petsos su u prvom poluvremenu pogodili za 2:0. Posao gostima je olakšao Filip Stojković, koji je dobio direktan crveni karton u 49. minutu. Konačan rezultat postavio je Frederiksen u 90. minutu.

Salcburg je preuzeo prvo mesto na tabeli sa 25 bodova, dva više od LASK-a. Šturm i Rapid na trećem i četvrtom mestu imaju po 21 bod. Volfsberger je sedmi sa 13 osvojenih poena.