Joveljić sa dva gola srušio Tirol

Ostale lige - Fudbal 18. apr 202119:08 > 19:15 0 komentara
Dejan Joveljić
GEPA pictures/Christian Walgram

Srpski napadač, Dejan Joveljić, sa dva gola doneo je pobedu Volfsbergeru protiv Tirola, u 25. kolu šampionata Austrije - 2:0.

Nekadašnji golgeter mlade reprezentacije bio je precizan u šestom i 62. minutu. Najpre je iskoristio asistenciju Mateusa Tafenera, a potom i Mihaela Lindla za konačnih 2:0. Joveljić je zamenjen u poslednjim sekundama susreta i u listu strelaca upisao se posle 29 dana. Prethodno je pogodio na gostovanju bečkoj Austriji, 21. marta.

U finišu meča za Volfsberger igrao je i Nemanja Rnić.

Lider Salcburg nastavlja pobednički hod ka titulu. Sa 2:0 pobedio je LASK, zahvaljujući golovima Beriše u 87. i Okafora u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U duelu Rapida i Šturma nije bilo golova.

Na čelu Grupe za šampiona je Salcburg sa 35 bodova. Slede Rapid (26), LASK (24), Šturm (23), Volfsberger (19) i Tirol (18).