Joveljić strelac, remi u derbiju Beča

Austrija 29. nov. 202018:59
Dejan Joveljić
Maja Hitij/Getty Images

Fudbaleri LASK pobedom protiv Altaha 3:0 u devetom kolu austrijske Bundeslige nastavili su poteru za vodećim Salcburgom. LASK ima dva boda manje od aktuelnog šampiona, dok je Altah posle četvrtog uzastopnog duela bez trijumfa (tri poraza i remi) pretposlednji sa pet bodova.

Domaći su do vođstva mogli u 33. minutu, ali Johanes Egeštajn nije realizovao penal i na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Ipak, 22-godišnji napadač je u nastavku meča iskupio za nerealizovan jedanaesterac. Egeštajn je u 65. minutu doneo prednost svom timu, a šest minuta kasnije drugim pogotkom postavio konačan rezultat.

Napadaču LASK je u poslednje četiri utakmice u prvenstvu postigao isto toliko golova.

Volfsberger je odigrao nerešeno na svom terenu sa Ridom 1:1, a jedini pogodak za domaće delo je mladog srpskog napadača Dejana Joveljića.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde letos je iz Ajntrahta došao na pozajmicu u Austriju i u 54. minutu postigao je treći pogodak u sezoni. Gosti su do boda došli golom Grula iz penala u 85. minutu.

Rapid već tri utakmice ne zna za pobedu (poraz i dva remija) i za vodećim Salcburgom zaostaje četiri boda.

Joveljić je zamenjen u 75. minutu, dok je Nemanja Rnić ceo meč presedeo na klupi za rezerve.

Volfsberger i Rid su na deobi sedme pozicije sa 10 bodova, koliko ima i Austrija iz Beča koja je u gradskom derbiju u gostima odigrala 1:1 sa Rapidom.

Torsten Šik je u 7. minutu doveo Rapid u vođstvo, a bod gostima obezbedio je Patrik Vimer koji je bio precizan u 19. minutu.

Mečeve austrijske Bundeslige gledajte na kanalima Sport Kluba.