Kara tragičar – Rapid ostao bez pobede, opet gol Joveljića

Austrija 21. mar. 202119:02 > 19:13
REUTERS/Francois Lenoir

U nedelju od 17 časova na programu je bilo pet utakmica 22. kola austrijske Bundeslige, a najviše golova viđeno je u prestonici, u kojoj je austrija rezultatom 5:3 poražena od Volfzbergera, za koji je strelac bio Dejan Joveljić. I drugi bečki klub ima za čim da žali – Rapid je remizirao u Inzbruku protiv Tirola, iako je u sudijskoj nadoknadi vremena penal za pobedu imao Erdžan Kara.

Tirol i Rapid su u Inzbruku remizirali 1:1 (0:0), a gosti su vodili od 74. minuta pogotkom Arazea. Ipa, deset minuta kasnije konačan rezultat postavlja Anselm. Imao je u 90+4. minutu Rapid priliku da osvoji sva tri boda, ali je Erdžan Kara promašio penal.

Austrija:

Rapid je posle ovog boda na drugom mestu tabele sa 45 bodova, sedam manje od lidera na tabeli Salcburga. Od narednog kola na programu je liga za prvaka, u kojoj će učestvovati i Tirol, koji je šesti sa 30 bodova.

Volfzberger je u gostima slavio sa čak 5:3 protiv bečke Austrije, a golove za „Vukove“ postigli su Ločošvili, Rošer, Lindl i Vicinger, a u strelce se upisao i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dejan Joveljić. To mu je 11. gol u sezoni i trenutno je četvrti na listi strelaca.

Pogotke za „ljubičaste“ postigli su Đuričin, Grunvald i Zeka.

Admira i Šturm remizirali su bez golova (Miloš Spasić presedeo je meč na klupi), a Altah je kod kuće sa 2:1 slavio protiv Rida. Čitav susred u redovima pobednika odigrao je nekadašnji reprezentativac Srbije Neven Subotić. Hartberg je dočekao Zankt Pelten – bilo je 3:3.