Kloseov tim stigao do suludog preokreta u 90+5!

Miroslav Klose
GEPAxpictures xOliverxLerch via Guliver

U nedelju su na programu bile tri utakmice trećeg kola austrijske Bundeslige – najzanimljivije je bilo na „Kešpoint areni“ gde je domaći Altah, koji sa klupe vodi legendarni napadač Miroslav Klose, rezultatom 3:2 (0:1) posle ogromnog preokreta pobedio bečku Austriju.

Vodio je tim iz prestonice sa 2:0 do 63. minuta pogocima Fišera i Tabakovića, ali posle gola Prištinca Nuhijua kreće povratak domaćih.

Austrijska Bundesliga:

Izjednačenje u 74. minutu autogolom donosi defanzivac Branueder, a sva tri boda Kloseovoj ekipi u 90+5. minutu podario je raspoloženi Ade Nuhiju svojim drugim golom.

Bila je ovo prva pobeda u sezoni za Altah, koji sada ima četiri boda i u sledećoj rundi igra protiv Šturma u Gracu. Austrija, koja je kažnjena pre početka prvenstva zbog finansijskih problema, sada ima -2 boda.

Rapid je u Beču remizirao sa Austrijom iz Lustenaua, novim prvoligašem, rezultatom 1:1 (1:0). Poveli su domaći preko Gvida Burgštalera u 21. minutu, a izjednačio je Srbin Stefano Surdanović, napadač rođen u austrijskom Velsu.

Čitav meč u Rapidu odigrao je nekadašnji fudbaler novosadskog proletera Aleksa Pejić.

Tirol je remizirao 2:2 (0:0) sa Klagenfurtom na domaćem terenu u Insbruku, a oba gola za domaćina postigao je Tim Prica, sin nekadašnjeg švedskog fudbalera Radeta Price. Ipak, Klagenfurt je dramatično stigao do boda – u 90+2. minutu gol je dao Arvajler, a u 90+6. Vimer.