LASK sa desetoricom odoleo vodećem Salcburgu

Austrija 2. mar 202222:46 > 22:48
LASK
Printscreen

U odloženoj utakmici 21. kola austrijske Bundeslige, i derbiju pomenute runde takmičenja, fudbaleri LASK i aktuelnog branioca duple krune Salcburga odigrali su nerešeno 0:0.

Na meču bez izglednijih šansi, ubedljivo najbolju u finišu prvog dela igre propustio je talentovani Karim Adejemi koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao desnom „slabijom“ nogom i poslao loptu pored stative.

U nastavku utakmice, domaći su ostali sa igračem manje u 50. minutu, nakon što je Rene Rener dobio drugu javnu opomenu. Međutim, Crveni bikovi nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

Bez obzira na to što su igrali sa igračem manje, crno-beli se nisu predavali jer im je bila neophodna pobeda kako bi pred poslednje kolo ostali u konkurenciji za plasman u plej-of. Takvim pristupom, stvorili su nekoliko prilika, a ostali su nepravedno uskraćeni za penal u 87. minutu jer sudija Jozef Špurni i ljudi u VAR sobi nisu smatrali da je rezervista Samson Tidžani igrao rukom u šesnaestercu posle centaršuta Aleksandera Šmita.

Ali to nije bilo sve na štetu LASK, pošto je u 93. minutu Nikolas Kapaldo napravio start zbog kojeg dobio žuti karton, iako je bilo više nego očigledno da je startovao otvorenim đonom. Arbitri u VAR sobi potvrdili su odluku Jozefa Špurnija.

LASK je prekinuo seriju od sedam vezanih poraza od Salscburga u prvenstvu. Na tabeli lige Salcburg ubedljivo vodi sa 52 boda, i smeši mu se deveta titula u nizu, dok je LASK osmi sa 25 osvojenih bodova. U poslednjem kolu ligaškog dela, LASK gostuje Volfsbergeru a potom 10. marta igra prvi duel osmine finala Lige Konferencije protiv Slavije iz Praga.

Sa druge strane, Salcburg u ligi dočekuje Altah, nakon čega igra revanš osmine finala LŠ protiv Bajerna u Minhenu, u prvom duelu je bilo 1:1.