Petarda šampiona, Joveljić rešeta u Volfsbergeru

Austrija 16. maj. 202118:59
Dejan Joveljić
GEPA pictures/Christian Walgram

Fudbaleri Salcburga pobedili su LASK na strani ubedljivim rezultatom 5:2 u 31. kolu plej-ofa austrijske Bundeslige.

Osmostruki šampion države odigrao je furiozno u Lincu i još jednom potvrdio dominaciju u domaćem prvenstvu.

Egeštajn je doveo LASK do vođstva u 19. minutu, ali je usledio preokret Bikova u naredna dva minuta. Mvepu je poravnao, a Okafor pogodio za 2:1.

Do poluvremena je viđen i treći gol u mreži domaćeg tima. Strelac je bio Daka u 44. minutu.

Ni tu nije bio kraj. Adejami je u 67. povisio na 4:1, da isti igrač u 72. kreirao „petardu“ i to samo minut pošto je Egeštajn propustio jedanaesterac za LASK.

Konačan rezultat postavio je Rejter u 84. iskoristivši igrača više zbog isključenja Bernedea deset minuta ranije.

Salcburg na prvom mestu ima 48 bodova. LASK je četvrti sa 30.

U okršaju Tirola i Volfsbergera nije bilo pobednika – 2:2. Oba pogotka za goste postigao je srpski napadač Dejan Joveljić, u 62. i 69. minutu, i tako došao do ukupno 16. u sezoni za treće mesto na listi strelaca. Golove u korist domaćih dali su Rogelj u 13. i Pranter u 73. Volfsberger je peti sa 27 bodova. Tirol je šesti sa 23.

Šturm je kao domaćin dobio Rapid posle preokreta u drugom poluvremenu sa 4:1. Bečlije su povele preko Kare u 20. minutu, a za trijumf ekipe iz Graca precizni su bili Kitešvili u 60, Jeboa u 72, Kuen u 79. i Ljubić u 90+2.

Oba tima imaju po 33 boda i zauzimaju drugu i treću poziciju.