Rapid u 90. do tri boda, Žuletu Stojkoviću žuti karton

Austrija 27. feb. 202119:13 > 19:15
REUTERS/Lisi Niesner

Fudbaleri Rapida pobedili su Rid na svom terenu u 19. kolu Bundeslige rezultatom 1:0.

Odlučujući gol na utakmici u Beču postigao je Jusuf Demir u 90. minutu. Mladi austrijski napadač (17) u igru je ušao u 75. i bio pravi džoker domaćeg tima.

Rapid je tako krunisao igrača više kojeg je imao od 62. minuta, kada je Boateng dobio drugi žuti karton i ostavio Rid sa desetoricom.

Ceo meč za Bečlije odigrao je Filip Stojković, nekadašnji bek Crvene zvezde, i dobio žuti karton.

Rapid je drugi na tabeli sa 40 bodova, tri manje od lidera i branioca titule Salcburga, uz utakmicu više. Rid je 10. sa 16.

Hartberg je dobio LASK u Lincu posle preokreta rezultatom 2:1. Egeštajn je doveo domaće u vođstvo u četvrtom minutu, ali su Čabi u 23. i Horvat u 26. doneli tri boda Hartbergu.

Duel Admire i Tirola završen je bez pobednika 1:1. Keršbaum u 41. je pogodio za Admiru, a Smit u 84. za Tirol.