Salcburg nema milosti: Šest lopti u mreži Austrije

Dragoljub Savić
GEPA pictures /Philipp Brem

Nastavlja se sjajna serija Red bul Salcburga. U 26. kolu Lige za šampiona „razbio“ je Austriju na gostovanju u Klagenfurtu – 6:0.

Posao šampionu olakšao je Gemačibaši. Isključen je na isteku prvih pola sata igre i ostavio skoro brisan prostor fudbalerima Salcburga da osvoje tri boda.

Sa dva brza mata, u 42. i 55. minutu, hrvatski internacionalac Luka Sučić, nagovestio je siguran trijumf gostiju. U nastavku, nadovezali su se Vover (68), Kjaergard (70), Adejemi (79, jedanaesterac) i Bendžamin Sesko (81) za konačnih 0:6.

Fudbaleri bečkog Rapida pobedili su Volfsberger sa 2:1. Odlučio je Srbin Dragoljub Savić, golom u 80. minutu, na asistenciju Bindera. Ceo meč za pobednički tim odigrao je Filip Stojković.

U trećoj utakmici dana, Šturm je sa 1:0 pobedio bečku Austriju. Jedini pogodak bio je delo Gorenc Stankovića u 81. minutu.